Hloubková fyzio masáž

 

Fyzioterapeutická masáž

 

Hloubkové uvolnění svalů, kloubů a páteře, při kterém dochází skrze prokrvení svalů i k prokrvení , uvolnění a vyčištění vnitřních orgánů těla. Často také dochází i k rozproudění lymfatického systému a následnému odvodnění těla. Nabízíme jí v trvání od 30 do 180 minut, kdy se postaráme buď o jednotlivé části těla, které nejvíce potřebují uvolnit nebo ideálně o celé tělo z přední i zadní strany.

 

 

Stavy, kdy se fyzio masáž nejčastěji doporučuje:

 

VÝHŘEZ MEZIOBRATLOVÉ PLOTÉNKY

je velmi často způsoben špatným držením těla, zkrácením svalů nebo třeba hluboce zafixovanými stereotypními pohyby. Při léčbě výhřezu je masáž velmi důležitá, protože při ní dochází k prokrvení a uvolnění okolí vyhřezlého disku a tím rychlejší léčbě a regeneraci. Masáž také uvolní zkrácené svaly, které se již dlouhodobě na vzniku výhřezu podílely.

 

MIGRÉNY

Velmi často vznikají stažením a tedy nedokrveným drobných svalů v okolí lebečního oblouku, klíčních kostí a svalů lebky a krku.

 

BLOKACE

jednotlivých svalů. Ať už se ráno probudíte a nemůžete otočit hlavou nebo se prostě jen ohnete zavázat si tkaničky a už se nemůžete narovnat. Často dohází k tzv. ochranné blokaci neboli ztuhnutí svalu při pádu, kdy tělo potřebuje ochránit životu důležité části těla a proto zvolí ztuhnutí svalu. Ten potom nedopustí třeba rozbití lebky či zlomeninu kosti.

CELKOVÁ ÚNAVA A STRES

nebo, když je toho na nás v životě moc, způsobují trvalé napětí ve svalech a jejich bolesti. V této situaci je nutné tělu dopřát něco, co stres na napětí vyplaví a uvolní znovu celé tělo. Tehdy člověk často stagnuje i mentálně a duševně a potřebuje znovu nastartovat. Všechno to Vám masáž přináší.

OTOKY

nebo jen pocit trvalého napětí v nohou jsou nejčastěji způsobené tím, že se svaly málo hýbou a jsou málo prokrvené. Nejvíce u žen poté vzniká celulitida neboli zadržování nečistot a přebytečné tekutiny v kůži a podkoží. Skvělý způsobem, jak znovu lymfatický systém rozproudit je Manuální lymfodrenáž, peeling nebo fyzio masáž.

RELAXACE

je druhá strana mince v našem aktivním životě. Chvíle, kdy člověk potřebuje být sám se sebou a znovu si utřídit myšlenky. Zjistit co je nejdůležitější udělat teď a kam pokračovat ve svém životě dál.

 

Úplně nejraději doporučuji masáž proto, že prostě milujete doteky, vonné oleje a blízkost druhého člověka.