Shaaze

Shaaze

Je tomu hodně let nazpátek, co jsem se zamilovala do masáží a vůbec jsem netušila, že se jim budu věnovat na profesionální úrovni. Zamilovala jsem se do doteků nejprve jako klientka. Fascinovalo mě, jak hluboká terapie masáž je. 

Uvědomovala jsem si očistu těla, duše i mysli… a následné rozproudění vlastní životní energie, kdy jsem jasně věděla, co mám udělat, měla jsem nápady a spoustu vlastní síly k tomu je realizovat.

 

Shaaze-Tym
shaaze-foto-v01

Vlastně celý život jsem zasvětila studiu a sledování lidského těla, duše a lidské psychiky. 

Vždy mě zajímaly souvislosti, proč má tělo v některém věku více síly, ale méně duševní stability. Anebo, proč, když je člověk již starší a zkušenější, je tělo zase unavenější a zchátralejší? Jak to udělat, abychom se cítili skvěle tělesně plni síly a přitom duševně zralí a šťastní?

A tak tímto procesem uvědomování procházím celý život. 
Se svojí životní láskou – mým tělem a mojí duší. 

Moc se těším, že budu moct jít alespoň chvíli s Vámi, tím Vaším procesem… 

Vaše Shaaze

Vzdělání

Střední zdravotnická škola v Praze 
Psychoterapeutický výcvik - sebezkušenostní, 4 letý 
Fakulta psychosociálních studií v Praze – 4 roky

Akreditované studium a certifikáty

Sportovní masáže 
Relaxační a rekondiční masáže 
Kineziotaping 
Cvičení SM systém – spirální stabilizace – kurzy 1A,B,C,D, 2A 
Mobilizace kloubů, páteře 
Trakční techniky
PIR – postizometrická svalová relaxace 
Trigger Points terapie 
Manuální lymfodrenáž 

Další certifikáty:

Breussova masáž 
Lávové kameny 
Medová masáž 
Anticelulitidní masáž a masáž vacuo 
Čokoládová masáž 
Back Scratch 
Aromaterapie a aromaenergetická masáž 
Těhotenská masáž 
Peeling, zábaly

Další semináře:

Grál posvátného ženství I,II a III 
Nové kódy partnerství 
Matrice znovuzrození a smrti 
Čakry 
Meditace k jarní a podzimní rovnodennosti a letnímu a zimnímu slunovratu

Praxe:

Ústav hematologie a krevní transfuze – lůžkové odd. 
Pharmacon research 
Hematologická ambulance 
Hospic sv. Hedviky na Kladně 
Dům pro seniory 
Acantha masáže a fyzioterapie 
Soukromé psychologické poradenství a terapie 
Vedení seminářů a přednášek 
Vendula Machová

z-Vendy

Jsem šťastná. Píšu o posledním desetiletí, ale vím, že tento stav si na své Cestě podržím. Jak jsem ke štěstí přišla? V hlubokém zoufalství a beznaději jsem "složila zbraně", pokorně se odevzdala a udělala obrat v myšlení. Dlouhý a bolavý proces, ovšem výsledek za to stojí. Čím citelnější vaše nepohodlí je a čím víc jste zoufalí, tím větší je pravděpodobnost, že do svých vyjetých kolejí dokážete vítat  změny. Nestačí poupravit chování, je nezbytné změnit myšlení. Jedině pak je nový návyk trvalý. Praktikuji kraniosakrální terapii cestou hluboké relaxace (KST CHR) a hloubkovou fyzio masáž, do které mě zasvětila a je mi originální průvodkyní Shaaze. Souzním s jejími způsoby. KST CHR i fyzio masáž mají společný záměr - podpořit samoregulační mechanismy v lidském těle a dovézt tělesný systém do přirozené harmonie, která znamená plné zdraví. Obě tyto terapie si dopřávám jako součást péče o sebe sama. K tělesné i duševní spokojenosti hojně přispívá jóga, či kung, toulky přírodou a cyklovýlety. Vášnivě miluju knížky - ne e-booky, ne čtečky - klasické vázané knihy, které voní, moje ruce se s nimi láskyplně mazlí, písmenka si tam žijí vlastním životem a já mezi ně vstupuju tak, jak mám chuť a potřebu. Sebepoznávání pokládám za povinnost vůči sobě. Pokud i vy, je mi potěšením se s vámi sejít a nechat prolnout naše příběhy.

Absolvované kurzy a výcvik

 • Hloubková FYZIO masáž
 • Hloubková FYZIO masáž pro těhotné
 • Breussova metoda
 • Grafologie a psychologie  (Asociace Grafologie ČR)
 • PVŠPS (Pražská VŠ psychosociálních studií, 3 roky v rámci celoživotního vzdělávání)
 • KST CHR (Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace, Olomouc)
 • Sportovní a rekondiční masáž (měsíční kurz, Praha)

 
Siraka Anna Veselá

z-Siraka

Miluji lidské tělo. Od mala tančím a vystudovala jsem konzervatoř s tanečním oborem, takže k velmi intenzivní práci s tělem u mě byla přes pohyb. Tehdy jsem pochopila i důležitost relaxace a uvolnění celého těla. Každodenní fyzická, psychická i energetická zátěž nám může dát pěkně zabrat a tak tomu bylo i u mě. Začala jsem se tedy zajímat o tělo a přirozený pohyb, což mě zaválo různými směry až právě k masážím.

Po absolvování klasického matrixového kurzu jsem byla překvapená, že masáž je vyučována jako nějaká neosobní záležitost. Já musím ve všem vidět a cítit hloubku a lásku, takže jsem hledala dál. Tuto kvalitu jsem objevila právě v hloubkové fyzio masáži u Shaaze a jsem moc ráda, že mám tu čest s ní pracovat.

Už dlouho v sobě cítím potenciál léčivé energie, který se snažím rozvíjet a mám potřebu pomáhat lidem. Pracuji na sobě i v duchovní a energetické rovině. Byla jsem v ročním terapeutickém výcviku pomocí hlasu a pohybu, chodím na různé ezo a podobné semináře a našla jsem v tom svoje poselství. 

Absolvované kurzy a výcvik

 • Hloubková FYZIO masáž
 • Hloubková FYZIO masáž pro těhotné
 • Sportovní a rekondiční masáže
 • Medová masáž
Mamea Imanata

mamea-kraniosakralni-terapie-praha

Má cesta začala zrozením malé kočovnice. Přitahovala mě volnost divoké přírody – hory a údolí, řeky a oceány, stromy a rozkvetlé louky. Milovala jsem vůni lesa a indiánských ohňů. Toužila jsem splynout s duší zvířat, běhat s nimi, být součástí smečky a každé ráno společně vítat východ Slunce. V té době celistvosti a Jednoty se všemi bytostmi jsem si nepokládala otázku : „Kdo jsem?“, prostě jsem byla… Nehledala jsem domov, protože jsem si ho nosila v sobě. Měla jsem otevřené vě-domí (věděla jsem s jistotou, kde jsem doma). Po celou dobu mého dětství jsem cítila nejsilnější spojení s živlem vody. Moře, mořské panny a delfíni mě provázeli na každém kroku. Hlubina a prostor ticha pod hladinou mi přinášely klid a pocit bezpečí. Srdce mi přetékalo Láskou ke všem Bytostem. Cítila jsem spojení.

Jak šel čas, vlivem různých životních událostí a naučených programů, jsem začala ztrácet kontakt se sebou, se svým tělem a Zemí uvnitř mě. „Opustilo“ mě sebe-vědomí. Už jsem nevěděla, kde je můj domov, odkud pocházím, ani kdo jsem. Stále jsem ale uvnitř sebe cítila a vnímala bolest svou i druhých. Strach z nepřijetí, hodnocení a opuštění nakonec skryl mou jedinečnost za závojem „hodné a poslušné holčičky“. A spolu se strachem přišlo i odpojení od mého těla, už jsem nenaslouchala jeho potřebám a přáním, přestala jsem tančit, plavat i „běhat s vlky“... Stala jsem se cizinkou ve svém vlastním království. A tak jsem se ztrácela v příbězích o volnosti, svobodě, Lásce a odvaze, aniž bych se je pokusila žít v realitě. Spoustu let jsem prožila na dně oceánu, ukrytá ve tmě hlubiny jako perla v lastuře, jejíž krásu a jedinečnost spatříme až ve chvíli, kdy je lastura „vynesena“ nad hladinu, kde se ve světle slunečních paprsků otevře světu…

S příchodem mých dětí začala moje dlouhá pouť hlubinou vzhůru ke Světlu a k Zemi. Postupně jsem si rozvpomínala na své tělo, začala jsem mu naslouchat a více a více se v něm ukotvovat. Jako porodní dula jsem byla opakovaně přítomna okamžiku zrození a vtělení nové Bytosti. Tváří v tvář takovému zázraku mi postupně došlo, že vše máme ukryté v sobě. To naše tělo je zároveň naším domovem a my sami jsme svou jedinečností a sebe-láskou. UVNITŘ NÁS JE UKRYTÉ VŠE, CO POTŘEBUJEME K RADOSTNÉMU A NAPLNĚNÉMU ŽIVOTU V LÁSCE, PRAVDĚ A SVOBODĚ.

Dnes jsem vděčná všem svým malým i velkým učitelům a nejvíce svému tělu, že tu vždy bylo v podobě  lastury, chránilo mě a trpělivě čekalo, až budu připravena a můj proces proměny v perlu se završí.

Tak jsem tady - JÁ, MAMEA IMANATA – přináším vodu pro Tvou duši, oheň pro Tvé srdce a spojení se Zemí pro Tvé tělo. Ponořím se s Tebou do hlubin Tvých posvátných vod a provedu tě skrze jemný dotek vědomým početím sebe sama. Pomohu Ti objevit a vynést Tvé skryté perly nad hladinu, aby je spatřilo Slunce. SPOLEČNĚ PROPOJÍME TVOU DUŠI, SRDCE I TĚLO V POSVÁTNÝ SVAZEK LÁSKY. Těším se na jedinečné setkání s každým, kdo slyší volání…


„Má síla je v jemnosti a má přítomnost jako východ Slunce nad mořem. Svým dotykem snáším Nebe na Zem.“

 

Absolvované kurzy a výcvik

 • Kurz „Porodní dula“
 • Kurz „Cesta porodní báby“ u Marisa Alcalá
 • Kurz „Kraniosakrální terapie“ u Markéta Bezúšková
 • Kurz „Haputana (Maorská porodní tradice)“ u Te Kaha – těhotenská masáž nohou a bříška
 • Kurz „Aquahealing (vodní shiatsu) u Darji Havelkové
 • Kurz „Masáž horkými mušlemi Lava Shells“ u Miroslava Málka
 • Kurz „Probuzení posvátného těla“ dle Anaiya Sophia
 • Vlastní metoda „Spojení posvátného lůna a srdce“ – vědomá masáž prostoru lůna a srdce

   
Dana Slováková

z-Dana

Láska spolu s radostí jsou mé životní esence a před Láskou nikdo, kdo leží u mě na lehátku neunikne. A je jedno, jestli se jedná o hloubkové fyzio, nebo nebo něžnou relaxační masáž. Masáž je pro mě jako milování, kdy se před sebou otevírají dvě Duše a skrze dotek se léčí jak tělo fyzické, tak těla energetická.

Mnoho let jsem strávila jako poutník světem, vylaďovala se pro své poslání, sbírala zkušenosti, rozvíjela své dary, nebo se prostě jen radovala ze života-to já tuze ráda :) Duchovní cesta se stala životem a život duchovní cestou.

Velmi zlomový pro mě byl život v Indii, kde jsem strávila nějaký čas jako dobrovolník v jóga škole, udělala si učitelský výcvik a má vášeň pro dechová cvičení a mantry byla započata. Obojí je nedílnou součástí mého života a mantry nám samozřejmě budou hrát i při masáži :)

Během času v Indii, kam jsem se několikrát vrátila, jsem také absolvovala kurz tibetských masáží, Kundaliny jógy, učila se andělskému energetickému ĺečení a harmonizaci čaker. Poslední dobou ke mě začaly promlouvat kameny, které ráda zvu na pomoc při práci.

A to vše při masáži ráda propojuji do jednoho rituálu. Takže i když třeba zrovna budete prodýchávat bolest při úžasné hloubkové masáži, jak nás naučila Shaaze, tak na hrudníku vám skončí růženín, občas někde cinknu do tibetské mísy a odfouknu pryč uvolněné energie :)

Otvírám novou kapitolu života. Život v Česku, práce se Shaaze a vy ❤

Absolvované kurzy a výcvik

 • Hloubková FYZIO masáž
 • Hloubková FYZIO masáž pro těhotné
 • Sportovní a relaxační masaž
 • Baňkování
 • Tibetská reflexní masáž
 • Základy reflexologie
Zuzana Hudecová

z-Zuzka

Už jako malá holčička jsem pečovala o těla i duše mé rodiny. Masírovala jsem je a dělala přednášky o tom, jak pro štěstí třeba jít dovnitř. Pak jsem na to nějakou dobu zapomněla. Vystudovala jsem ekonomickou školu. Nastoupila do práce a zanedlouho začala cítit frustraci, vnitřní nespokojenost. V tom čase jsem se dostala pod vedení výborného trenéra kulturistiky, který postavil první stavební kámen - sladění vědomého pohybu a dechu. Upravila jsem stravu a započala má cesta, po které kráčím do dnes. Fitness nahradila jóga, tao, čchi - kung. V roce 2009 jsem začala masírovat. Tělo a psyché je pro mě láska na celý život. S velkou úctou a pokorou se skláním před Mistrovským dílem. Jeho moudrost je nekonečná, věčně rozvíjející jako láska sama. Mým záměrem, touhou i vizí je skrze vědomý dotek, dech otevírat zámky v lidských tělech, srdcích a tak rozšiřovat Světelnou síť pro dobro všech. Jak řekl mnou oblíbený mystik Eduard Tomáš: "Není trvalého štestí v žádných předmetů světa. Je v nás."

S láskyplnou péčí Zuzana

Absolvované kurzy a výcvik

 • Hloubková FYZIO masáž
 • Hloubková FYZIO masáž pro těhotné
 • Sportovní a rekondiční masáže
  Reflexní terapie u manželů Patakyových
 • Havajská masáž Lomi Lomi
 • Lávové kameny
 • Instruktor jógy - Yoga Federation of Europe
 • Reiki I. II.
 • Karuna Ki I. II.
 • Ekasha
 • Grál posvátneho ženství I. II.
 • Posvátná sexualita
 • Božské kódy DNA
 • Posvátná síla bílého hada I. II.
Ebon

ebon

Pomáhám lidem zejména od bolesti zad, téměř kdekoliv to jde. Mám cit pro dotek a vnímám jemné signály, které ovlivňují pohybový aparát. Se svojí silou pracuji vědomě, přizpůsobenou potřebě klienta. Fascinuje mě, jak relativně jednoduché techniky manuální nápravy mohou lidem z minuty na minutu pomoci od blokád a bolesti. Způsob jakými pomáhám mám vyzkoušené na vlastním tělu, zejména díky faktu že sám služeb chiropraktika používám.

V co věřím?
Makám na tom, abych byl štastný. Věřím v to, že vědomý život je cesta jak být štastný, mít dobré vztahy a hojnost ve všech spektrech lidské existence. Věřím v jízdu na Harley Davidson, tato značka je moje velká vášeň. Moje cesta z nevědomého do života vědomého započala v okamžiku poprvé jsem poprvé usedl na motorku, zařadil jedničku a vyrazil na první samostatnou jízdu. Motorka mě učí žít v přítomnosti tzv. „Tady a teď“. Jízdou v jedné stopě jsem si postupně začal uvědomovat, že jde o víc, než jen přežít, že jde o to, užít si tu báječnou životní jízdu na maximum. Věřím v to, že cesta je cíl…

Jaká je moje cesta?
Fyzioterapeutickým masážím jsem se vyučil přímo u Markéty Shaaze a musím říci, že její způsob práce s tělem u duší mě nepřestává fascinovat. Postupy manuální medicíny neustále zdokonaluji v New Way Akadémia což je propracovaný terapeutický systém, který se zaměřuje na manuální nápravu jednotlivých kloubních spojení do správné polohy velmi jemným a citlivým způsobem u velmi zkušeného chiropraktika Zdeňka Gašperáka. Na své duchovní cestě se snažím otevřít své srdce co nejvíce dokořán, učím se překonávat strach z neznáma, a to mě umožňuje vstupovat do jiných pomyslných „vesmírů a realit“. Učím se pokoře, účastním se řady rozvojových kurzů v oblasti vědomého bytí, tantry a šamanismu.

Absolvované kurzy a výcvik

 • Manuální nápravy kloubních spojení
 • Hloubková fyzio masáž
 • Těhotenská masáž
 • Breussova masáž páteře
 • Indická antistresová masáž
Jirka Žitný

jirka-shaaze-v01

Lidské tělo je fascinující. Hmota, kterou jsme.

Dodnes mám na živé paměti momenty mezi čtvrtým a pátým rokem života, kdy mne v domácí knihovně uhranul svazek s realistickými ilustracemi natolik, že jsem se ještě v předškolním věku naučil číst, abych porozuměl popiskům ony kresby doprovázející. Tou knihou byla Anatomie lidského těla. Tetičky na návštěvě jsem pak ohromoval třeba tím, že vím co je fontanela nebo kde mají svůj Nervus Ischiadicus. A když jsem posléze psal Ježíškovi, aby mi k Vánocům přinesl lidskou kostru nebo alespoň lebku, málokdo v té době pochyboval, že by ze mě mohlo vyrůst něco jiného než lékař.

Neméně fascinující je lidský duch. Energie, kterou jsme.

Vzdor předpokladům, ubíral jsem se ve svém studiu cestou obchodu a ekonomie. Zaujetí lidským tělem ustoupilo na čas do pozadí a uvolnilo tak své místo zájmu o o nic méně důležitou nefyzickou, jakož i metafyzickou podstatu lidské bytosti. Prvním světlem na cestě duchovním houštím, které v devadesátých letech poměrně mohutně prorostlo naší porevoluční společností, byla Patricie Anzari, její skupinové meditace a přednášky na téma transpersonální psychologie. Coby přímá žačka Prof. Stanislava Grofa v metodě Holotropního dýchání se pro mě stala mostem ke zkoumání Grofovy celoživotní práce v oblasti změněných stavů vědomí a jejich ozdravného potenciálu.

Prolnutí obého, klíč spojení jednoho s druhým v harmonickém celku představujícím Bytí, nelze pak jinak zvát než zázrakem...

A tak se již 20 let cestou po životní spirále snažím poznávat tu ryze hmotnou i onu jemnější a nehmatatelnou složku každého z nás. Principy jejich harmonického propojení, ovšem také jeho meze a příčiny, které tuto harmonii narušují.

Masážemi jsem se začal zabývat v roce 2011. Postupně jsem přicházel na to, že kromě účelů čistě relaxačních, rehabilitačních, pro usnadnění regenerace svalů po sportovních výkonech nebo rozproudění lymfy lze pomocí vhodné masáže dosáhnout i lecčeho nad rámec obecně známých přímých efektů. Například masáží reflexních plošek na chodidlech je možno účinně diagnostikovat, ba i léčivě pracovat s neduhy jakékoliv části našeho těla, dokonce i ducha. O neblahém vlivu stresu na náš organismus nikdo nepochybuje. Jeho důsledky můžeme opět účinně mírnit vhodnou masáží.

Oboustranná provázanost naší fyzické podstaty s tou mentální je nezpochybnitelná. Touha pochopit ji více do hloubky mne mimo jiné dovedla i ke studiu tradiční čínské medicíny, která vnímá mezi tělem a duchem souhru, na celostním přístupu k životu a zdraví ba přímo stojí. Její prvky s veškerým respektem a pokorou k tomuto učení dávných předků, které bohudík nebylo na rozdíl od mnohých jiných zapomenuto, šetrně uplatňuji při svých masážích.

 

Absolvované kurzy a výcvik

Sportovní a rekondiční masáž
Ruční lymfatická masáž
Tradiční indická masáž hlavy
Moxování Jiu Fa
Ohnivé baňkování dle tradiční čínské medicíny
Terapie masážním kladívkem švestkový květ - Zhong Mei Quan
Fyzioterapeutická masáž
Čínská reflexní masáž Zu Liao
Čínská léčebná masáž Tui Na
Lenka Leňárek Babická

Lenka

 • Základní jednotka všeho je informace...
 • Dotek je nejstarší forma komunikace...
 • A masáž je nejstarší forma léčení...

Kdybych měla psát svůj příběh, byl by to příběh holky, která byla vždycky pro všechny větrem v plachtách... jenomže lidi a hlavně partneři jí ukázali, jaká by měla být, jak by měla žít a jak by věci měly být správně... a tak se z živelný holky stala smutná mladá žena... která nemá sny, protože bolí, jak se neplní, která nesnáší svý tělo, protože je zdrojem chtíče mužů víc než její duše a která zoufale stagnuje, aby nic neztratila, přestože ví, že ale takhle nic nezíská.

A pak se to prostě ze dne na den zlomilo.
Jedno ráno jsem se probudila...tak tři? čtyři? roky zpátky a hřály mě ruce... bylo to jako... vzpomenout si na něco, co už jsem dávno zapomněla. Vzala jsem sebe a mámu a zaplatila nám kurz Reiki... a pak už se věci prostě začaly řetězit.

Rozhodla jsem se, že do tohohle prdelního stavu jsem se dostala kvůli chlapům a tak ten, kdo mě z toho dokáže dostat ven, může bejt zase jedině chlap. Přestože jsem neměla tu zkušenost, věděla jsem, že potřebuju tantrika. Jenže ani jeden salon v Praze mě nechytil... nešlo mi vybírat si někoho, komu svěřim úplně všechno, podle profilový fotky... nechtělo se mi zaplatit fakt balík peněz za to, že tam přijdu a zjistim, že sympaťák z obrázku na mne působí jako kretén... a tak se stalo, že jsem se ocitla na ezo-festivale Miluj svůj život... chodila jsem pravidelně... baví mě, jak tam člověk potká lidi, kteří mu na sobě nezávisle řeknou ty stejný věci... ono se to děje i v životě, ale na těchle akcích je to takové hodně koncentrované, aby to člověka praštilo do mozku... a tam jsem mezi přednáškami najednou viděla - TANTRA... nikdy tam nebyla... nebo jsem si minimálně nikdy nevšimla přednášky na tohle téma... a tak jsem tam šla... a když Vladimír přišel odprezentovat svůj blok, bylo jasný, že to je ON... a když řekl, že možná někdo váháme, jestli ano nebo ne... tak mu prostě můžeme zavolat, vzít nějaký dobrý čaj, on udělá vodnici, popovídáme a buď se domluvíme nebo ne... bylo to jako razítko... nepotřebovala jsem si už povídat... stačil mi tenhle přístup. A tak jsem u něho byla na masáži... a později za ním jela na program - Tantrické odevzdání - kde jsem vedle něho 9 dní žila (naprosto počestně) a byl to čas, kdy jsem se rozložila na strouhanku a pak se fakt dlouho skládala zpátky na rohlík... dnes ráda říkám, že jsem ta nejzářivější perla, kterou se mu kdy podařilo procitnout... po tomhle zážitku přišel Markův Mistr v nás... kde jsem prožila jeden z nejvíc spirituálních vjemů ever... přes tuhle akci ke mně přišla KvanTra (Umění vědomého bytí v kvantovém poli za pomoci tantrického přístupu), kde jsem prošla úrovní 1, 2 a 3... pak jsem svoje místo nechala mojí mámě a už se tam nepotřebovala vracet... ostatně, to nejcennější jsem tam našla, byť jsem to tehdy ještě nevěděla - poznala jsem tam Sonáyu, díky které teď můžu psát tenhle medailonek... :-)))
Našla jsem si Mirku, která tančí a pracuje s tělem, začala jsem se s ní věnovat kontaktní improvizaci, prošla jsem dvakrát její akcí Vymazelný víkend, kde učí pečovat o sebe i o těla druhých meditačníma, dechovejma, pohybovejma a masážníma technikama a řadou jejích menších workshopů na seberozvoj (z posledního - Najdi svou vnitřní sílu - jsem se vrátila 1. prosince... unavená, rozebraná a ubrečená... jako většinou... ale bylo to super :-D)...

A velká zlomová věc je pro mě kvantovka... prošla jsem pětidenní kurz TKDM (Technika kvantového doteku Matrixu) Pavla Vondráška... a jeho následný akce pro absolventy... kvantování se stalo naprosto nedílnou součástí mýho života. Každý si můžeme žít svůj příběh podle vlastního scénáře, jen na to sebrat odvahu...:-)
A mezitím vším byla řada malých velkých akcí... které doplňovaly kostičky tam, kde chyběly...

Žiju tantru, tančím swing a rozsvěcím světýlka tam, kde je tma.
Mám dar slova, kterým dokážu v pěti vteřinách ublížit, určit hranice i podpořit... a občas je boj to ovládat.
Mám dar doteku, protože mi samotné chybí...
A to co dělám je, že si povídám s lidma, protože když duše pláče, potřebuje pojmenovat zdroj toho smutku... a on v dnešní době prakticky nikdo nikoho neposlouchá... a když slova projdou, zacelím rány, který si člověk vyrobil, dotekem na těle...
A ano, když Shaaze říká - masáž je jako tanec - neřekla bych to líp... je... a používám při ní mnoho principů, které jsou na parketu nezbytné, aby to fungovalo.

A to je celý můj příběh :-D nebo aspoň ta základní kostra... přijde mi až moc EZO na to, aby ho někdo chtěl číst v medailonku masérskýho salonu, ale co nadělám, prostě to tak bylo... :-)
RACIO... - mám i nějaký certifikáty... můj první je z Trigger points... byla jsem na kurzu... který mi dal úplně něco jiného než pro co jsem tam přišla... od té doby nenávidím papíry... nic neznamenají... jen potvrzují to, že člověk někde byl, ale jestli něco umí... ne... všichni dostanou stejný... i kdyby tam jen seděli na židli.
Na dar 'od Boha', vám nikdo razítko nedá... prostě tam buď je nebo není. :-)

Absolvované kurzy a výcvik

 • Hloubková fyzio masáž
 • Těhotenská masáž
 • Breussova masáž páteře
 • Indická antistresová masáž
 • Medová masáž
 • Reiki
 • Technika kvantového doteku