Shaaze Masáže - Marie Kobrlová

Narodila jsem se jako temperamentní človíček plný elánu. Do světa se vrhám rovnýma nohama a šířím kolem sebe vlny. Někdy se to nevyplácí, ale nemůžu si pomoct. Pociťuji v sobě hodně fyzické energie a radosti ke všem podobám žití a bytí v pohybu. Přes všechny nárazy a záseky, které typ života jako na houpačce čas od času uštědří, mou duši i tělo podnes provází těžko popsatelný vzlet. Žene mě životem kupředu a stimuluje mou tvořivost.

Výchova v kulturně-intelektuálním prostředí a křesťanské tradici způsobila, že mám od malička blízko ke spiritualitě a k duchovnímu směřování. V dospívání jsem – nejspíš i kvůli své neposednosti – svou pozornost začala obracet od souboje mých myšlenek probíhajících v nitru, ven - k tělesným projevům. Čím dál více mě zajímalo, jak se duch projevuje skrze tělo, které mi bylo dáno. Vždy jsem měla blízko k pohybu a tanci, milovala jsem fyzický dotek a haptično mě činilo šťastnou a to vše ve mě nastartovalo postupné prohlubování zájmu o lidské tělo. Věřím, že naše fyzická schránka je věrným obrazem naší duše, je přímo její řečí. A duše je tu proto, aby se mohla spojit s tělem. Pro mě jsou to dvě strany stejné mince a věřím, že je velmi důležité držet je v harmonii, abychom předešli nemocem. Jedině skrze tělo lze prožívat život všemi smysly. A naše duše zase používá tělo k tomu, aby nám o sobě dala vědět.

Po gymnáziu jsem studovala fyzioterapii na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, ale hned po prvním roce jsem školu opustila, protože mě nenaplňovala a neviděla jsem v ní další smysl. Rok jsem pracovala jako masérka v lázních a primární praxi jsem získala v geriatrickém rehabilitačním centru jako pohybová a poúrazová terapeutka. Čím dál více jsem zjišťovala, že mě baví zkoumat pohyb a fyzické tělo člověka. A to i ve vztahu k rytmu a prostoru. Tak jsem se dostala k tanci. Chuť uchopit tělesnost z vlastní perspektivy, hrát si s ní, tvořit a zároveň třídit a tříbit své myšlenky mě vedla k psaní, pozorování sama sebe, světa kolem a k divadlu.

Vystudovala jsem DAMU v Praze, obor Teorie a kritika, což mi dalo opravdu hodně, hlavně co se týká inspirace, psaní a formování svých myšlenek. Po absolvování divadelní stáže na Rose Bruford College of Theatre & Performance v Londýně, kde jsem se zaměřovala na nonverbální herecké techniky, Labanovu analýzu a psychologii pohybu, moderní výrazový tanec a jeho terapeutické účinky jsem už tušila kudy se budu ubírat. Současně se věnuji fyzickému a pohybovému divadlu, výrazovému tanci, rozhlasové tvorbě a kritické publicistice (ČRo Radio Wave, kulturní čtrnáctideník A2, časopis Taneční aktuality, časopis Loutkář) a jsem členkou taneční skupiny Limping Unicorn Dance Collective.

S masážemi mám mnohaletou zkušenost, první kurzy jsem absolvovala ještě než jsem započala vysokoškolské studium. Čím jsem starší a vědomnější k tomu, co svobodné tělo potřebuje, tím větší zalíbení v nich nacházím. Masírování pro mě nikdy nebylo rutinní prací, ale spíš zájmem, který dlouhodobě dělám s potěšením, se soustředěnou péčí a láskou k fyzickému tělu. Každá fyzio terapie je pro mě jedinečným setkáním s klientem i sama se sebou. Na salón Shaaze masáže jsem před časem náhodně narazila jako zvědavec přicházející vyzkoušet masáž. A upřímně – tak důsledné a funkční terapie, která měla okamžité výsledky se mi do té doby nedostalo. Proto jsem se rozhodla, že se zdejší techniky chci naučit. Vážím si toho, že mě Shaaze přijala do svého týmu a dala mi příležitost se během komplexního dvouměsíčního školení a výcviku podrobně vzdělat.

Dnes znám nejen oblast fungování lidského těla a psychosomatiky, ale především techniky vysoce funkčních fyzioterapeutických masáží, jejichž blahodárné účinky pokaždé zažívám i sama na sobě jako masérka. Moje práce mě baví a naplňuje. Všem, kteří svému tělu rádi dopřejí regeneraci a novou sílu nebo se prostě jen na chvilku chtějí zastavit a spočinout v pečujících a laskavých rukách nabízím vstřícný, profesionalní a vnímavý přístup. A široký úsměv.

Absolvované kurzy a výcvik