Dornova metoda

Je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost atd.


Mnoho z nás má už od dětství, nebo dokonce od narození posunuté kosti. To ukazuje na rozdíl mezi pravou a levou stranou, např. rozdílná délka dolních končetin. Většinou začíná všechno posunutím – vysunutím kyčelního kloubu a z toho se pak vyvine vybočení pánve, jedna strana křížové kosti se posune dopředu a konečně se poruší celá stabilita páteře. V těch případech, kdy ortopedie zjistí rozdíl v délce dolních končetin, řeší tuto situaci zvýšením podpatku, což má fatální následky, neboť tím se tento stav stabilizuje! Neřeší tedy příčinu; ta se projeví potom časem jako artróza v kloubu. Ztráta stability celé páteře vede ke zvýšení napětí svalů až do hlavy. Důsledkem jsou nejenom bolesti, ale také různé nemoci. Svaly se natáhnou a masážemi se mohou uvolnit jen částečně a krátkodobě. Injekce, tablety a obstřiky také nepomohou, protože odstraňují jen symptomy, nikoliv příčinu – poruchy na páteři zůstávají.


Kvůli poruchám pánevní kosti – křížů – dochází k natažení sedacích svalů a přiskřípnutí nervu. Jeho funkce se naruší, a to způsobuje většinu nemocí dolní části těla. Je tedy životně důležité starat se o to, aby naše nohy „správně seděly!“ Díky použití Dornovy metody dokážeme najít příčinu potíží, která se dá tímto „jemným“ napravením pozic kostí a kloubů odstranit. Výsledek je ihned viditelný, přesto je třeba dodatečný aktivní přístup klienta ve formě pravidelných krátkých cviků a následná „kontrola“ stavu.

Jak Dornova metoda vypadá, jak probíhá? Informační video s přímou ukázkou naleznete níže: